Hematit Taşı Faydaları

Hematit taşı metalik bir parlaklığa sahiptir. Gri siyahımsı rengi vardır ve demir pası gibi kırmızı bir oksittir. Hematit taşı kesildiğinde ...

Hematit taşı metalik bir parlaklığa sahiptir. Gri siyahımsı rengi vardır ve demir pası gibi kırmızı bir oksittir. Hematit taşı kesildiğinde içerisindeki kırmızı yapı nedeniyle kan taşı olarak görev görür. Hematit taşı neye iyi gelir konusu geniş bir alana sahiptir.

Kan taşı olması sebebiyle kanama durumlarında ya da kadınların doğum yapması esnasında yüzyıllardır kullanılır. Kanla ilgili olaylar da ve kanı sağlıklı tutmak için halen kullanılır. Hematit taşı kişiye cesaret, canlılık ve zenginlik gibi konularda yardımcı olur. Eski zamanlarda barış getirdiği inancıyla kullanılırdı. Hematit taşı doğada, demir yataklarında bulunur. Demire benzediği için bazen karıştırılabilir.

Hematit Taşı Özellikleri 

Her doğal taşın farklı bir özelliği vardır. Hematit taşı kök çakra üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Kişinin bedeninde bulunan olumsuz enerjiyi atar ve kişiye dinginlik verir. Hematit taşı kullanımına dair veriler on binlerce yıl öncesine dayanır. Hematit taşı halk arasında bilinen bel soğukluğu olarak adlandırılan sağlık problemine iyi gelir.

Saç dökülmesi olan kişilerin dökülmelerine iyi geldiğine inanılır. Hafızayı güçlendirerek unutkanlığa iyi gelir. Kişilerin yaşadıkları olumsuz durumlara ve strese iyi gelir. Olumsuz enerjileri uzaklaştırır. Hematit taşı sert dış görünüşünün altında yumuşak bir yapıya sahiptir. Romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Hematit taşının kişilerin tenlerine temas edecek şekilde kullanımında etkisi daha fazla görülür. Kişinin enerjisiyle doğrudan temasa geçen hematit taşı olumsuz duygu ve düşünceleri kişiden daha hızlı uzaklaştırır.

Nerede Bulunur?

Hematit taşı değerli ve anlamlı bir taştır. Günümüzde genellikle demir madenciliği yapılan alanlarda bulunur ve çoğunlukla demirle karıştırılır. Bulunan en büyük hematit taşı depoları tortul kökenlidir. Hematit taşının en çok görüldüğü yerler Kanada ve Superior gölü çevresidir. Hematit taşının özelliklerini gösterebilmesi için gerçek olması önemlidir.

Demire çok benzediği için karıştırılan bu taş satın alınırken iyi incelenmelidir. Hematit taşı şifa taşı olarak sıklıkla tercih edilir. Hematit taşı şifa olarak kullanılır ve cilde titreşimler vererek kişinin daha hızlı sakinleşmesine yardımcı olur. Hematit taşları sadece kişilerin üzerlerinde taşıdıkları ya da evlerinde bulundurdukları taşlar değildir.

Ofis ya da iş gibi insanların bulunduğu her ortamda hematit taşı bulundurulabilir. Özellikle iş hayatı gibi stresin yoğun olduğu yerlerde hematit taşı kullanımı kişinin stresle başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Çıkarıldığı bölgeye göre hematit taşı renkleri farklı olabilir.
Hematit Taşı Nasıl Kullanılır?

Hematit taşı kullanım alanı oldukça geniştir. Kişilerin tercihine göre ister üstte taşınan aksesuar isterlerse de evde bulundurulan aksesuar olarak kullanılabilir. Hematit taşı kolye, hematit küpe, hematit yüzük ve hematit taşı bileklik şeklinde kullanılır. Kolye ve bileklikte kişinin teniyle temas ettiği için etkisinin daha fazla olduğu düşünülür.

Hematit taşını kişiler hem üzerlerinde taşıyabilirler hem de bulundukları ortamda bir kaba koyarak kullanabilirler. Hematit taşı bir aksesuarın üzerinde kaplama şeklinde de bulunabilir. Hematit taşı bulunduğu ortama ve kişiye olumlu enerji yollar ve birçok sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Hematit taşı ile uyumlu taşların hem yaşanılan ortamda hem de kişinin üzerinde bulundurması etkisini arttıracaktır. Hematit taşından yapılan tesbihler de oldukça tercih edilir. Elle sürekli temas halinde olan hematit taşı tesbih kişinin olumsuz durumlarla ve stres anlarıyla daha kolay başa çıkmasını sağlar.

Hematit Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlar gün içinde farklı birçok enerjiye maruz kalır. Bulundukları ortamın ya da taşlara dokunan kişilerin enerjilerini alırlar. Bu durumda taşlar enerji karmaşası yaşarlar ve temizliğe ihtiyaç duyarlar.

Doğal taşların temizliğini doğru yapmak etkinlikleri açısından da önemlidir. Hematit taşı da temizliğine önem verilmesi gereken taşlardan biridir. Hematit taşı şu yöntemlerle temizlenebilir:Akan suda temizleme: Hematit taşı akan suyun altına bir süre tutulmalıdır. Böylece su taşı olumsuz enerjilerden temizlemiş olur. Diğer bir yöntem ise bir kaba tuz ve su koyarak karıştırılıp içerisine hematit taşını atma yöntemidir. Suyun içine bırakılan hematit taşı bir süre orada beklemelidir.
Toprağa gömerek temizleme: Kişiler eğer bulabilirse açık bir alana taşı gömerek bir gece kadar bekletebilir. Bu şekilde toprak taşın üzerinde bulunan olumsuz enerjileri almış olur. Açık toprak bulamayan kişiler ufak saksılara da gömme işlemi yapabilirler.
Tütsüleyerek temizleme: Hematit taşı ilk etapta akan bir suyun altında beş dakika kadar yıkanır. Daha sonra yakılan tütsünün dumanına tutulur. Taşın her alanına duman gelene kadar bu işlem yapılır. Tütsünün yaydığı olumlu enerji taşa geçer.

Hematit taşını temizlemek isteyen kişiler kendilerine en uygun yöntemi seçebilirler. Hematit taşı düzenli olarak temizlenmesi gereken bir taştır. Düzenli olarak temizlenmeyen taşlar işlevlerini tam anlamıyla yerine getiremezler.
Gerçek Hematit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşların gerçekliği kullanım amaçlarını yerine getirmeleri açısından önemlidir. Doğal taşlar genellikle zor bulunur ve zor çıkarılır. Bu nedenle çoğunlukla sahtesi üretilir. Sahte bir hematit taşı almak ise taştan beklenen hiçbir özelliğin yerine getirememesine sebep olur. Hematit taşı almadan önce veya aldıktan sonra yapılması gereken bazı testler vardır.

Bu testler taşın gerçek olup olmadığını anlamayı sağlar. Bu testlerden biri de ısıtma yöntemidir. Gerçek taşlar ısıya dayanıklıdır ve ısıda herhangi bir değişime uğramaz. Fakat sahte taşlar genellikle boyandığı için ısıyı gördüklerinde akarlar. Bunu anlamak için kişiler ellerine aldıkları taşları bir çakmak yardımıyla ısıtabilirler. Isınan taşta küçülme veya boya akması gibi bir durum gözleniyorsa o taşın sahte olduğu anlamına gelir.

Hematit Taşını Kimler Kullanabilir?

Hematit taşının iyi geldiği bazı sıkıntılar vardır. Bu sıkıntılara sahip olan kişiler hematit taşı kullanabilir. Sürekli mutsuz ve negatif olan kişiler hematit taşını kullanarak negatif enerjiden kurtulabilirler. Hematit taşı romatizma ve eklem ağrıları gibi durumlarda olumlu etki eder. Bu nedenle bu tür sıkıntıları olan kişiler kullanabilirler. Her burcun ait olduğu bir taş vardır.

Hematit taşı hangi burç ile daha etkilidir konusu da hematit taşının özelliğinin artması ile ilişkilidir. Ait olduğu burçta kullanımı taşın özelliğini arttırır. Hematit taşı koç burcu için en uygun taştır. Hematit taşının dileyen herkes kullanabilir. Hematit taşından yapılan bir aksesuarları yaş ve cinsiyet fark etmeksizin isteyen kişiler takabilir. Hematit taşları genellikle aksesuar olarak üstte taşınır ya da tamburlanmış şekilde kaplara konularak evde bulundurulur. Bazı taşlar kapıların girişine konulur ve olumsuz enerjileri içeri almadığına inanılır.

YORUMLAR

Bize kripto varlık yoluyla destek olmak isterseniz, adreslerimiz aşağıda listelenmiştir.

-Bitcoin(BTC)- 39YhAA5JRjgZkwQfsQhH1RoY8f8ryQzC38

-Ethereum(ETH)- 0xc77e4df86b438a6f147b007bc15856a53cd6a21d

- Doge(DOGE)- D9P3ixNu419rXmhzbbvBiwqnCATj2ok7LC

-Ripple(XRP)- rHWcuuZoFvDS6gNbmHSdpb7u1hZzxvCoMt (Tag: 818975 )
Ad

Astrolojik Bilgiler,23,Atasözleri Sözlüğü,42,Batıl İnançlar,12,Botanik Bahçe,40,Buluşlar,15,Cennet Vatan,51,Deyimler Sözlüğü,44,Dini Bilgiler,51,Dünyadaki İlkler,27,Dünyadan Sırlar,23,Dünyanın Enleri,49,Enteresan Olaylar,26,Fallar Tarotlar,10,Farklı Canlılar,67,Faydalı Bilgiler,66,Foto Galeri,44,Gezilecek Yerler,29,Hiç Bilmediklerimiz,46,İcatlar Mucitler,32,İlginç Bilgiler,74,İsim Sözlüğü,26,Kainatın Gizemleri,10,Kehanetler,8,Kimdir,46,Kültür Mirasları,10,Müzik Aletleri,12,Neden,25,Nedir,67,Otomobil Dünyası,8,Pratik Bilgiler,9,Rekorlar,11,Rüya Tabirleri,29,Sağlıklı Yaşam,65,Sırlar Gizemler,22,Sözler Mesajlar,12,Sözlükler,7,Şifalı Bitkiler,77,Şifalı Taşlar,37,Tarihi Bilgiler,63,Taşıtlar Alemi,21,Tekne Karavan,125,Yanlış Bildiklerimiz,15,Zeka Soruları,14,Ziyaretçiler,17,
ltr
item
Bunu Biliyor muydunuz ?: Hematit Taşı Faydaları
Hematit Taşı Faydaları
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgp2KdCPSPusOjOU3W7eCFIQl_-R6V2EHnhMxLeOimJSJN6ielCx5cFQzEynzF5IO6iNvW5RzKFmZ3CfRddbkK7-F7TK3c0khwcIVNGaaiX9xQ6gea-4ruYiOY8MwWEk5xaiQ14jrCeckQ7DWHgcXeOSsiMcg7qfqcbo99w_1Ixh8hmrHapi41eK3EP5Q/w640-h360/Hematit%20Ta%C5%9F%C4%B1%20Faydalar%C4%B1.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgp2KdCPSPusOjOU3W7eCFIQl_-R6V2EHnhMxLeOimJSJN6ielCx5cFQzEynzF5IO6iNvW5RzKFmZ3CfRddbkK7-F7TK3c0khwcIVNGaaiX9xQ6gea-4ruYiOY8MwWEk5xaiQ14jrCeckQ7DWHgcXeOSsiMcg7qfqcbo99w_1Ixh8hmrHapi41eK3EP5Q/s72-w640-c-h360/Hematit%20Ta%C5%9F%C4%B1%20Faydalar%C4%B1.webp
Bunu Biliyor muydunuz ?
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/2023/02/hematit-tas-faydalar.html
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/2023/02/hematit-tas-faydalar.html
true
8184004074410021001
UTF-8
Yüklenen Tüm Sayfalar Hiçbir şey bulunamadı TÜMÜNÜ GÖR Devamını Oku Cevap Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa Sayfalar Yayınlar Tümünü Gör SİZİN İÇİN ÖNERİLER Başlık ARŞİV ARA TÜM YAYINLAR bunubiliyormuydunuz içinde arama sonucunuz bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dkönce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadam daha önce İzleyiciler Takip et Bu Premium İçerik Kilitli Açmak için adım 1: Sosyal bir ağda paylaşın Açmak için adım 2: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm Kodlar Panoya Kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamıyorsanız, lütfen kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya CMD + C tuşlarına) basın