Doğal Gaz Faturanızı Düşürecek Yöntemler

Yüksek Gelen Doğal Gaz Faturası Nasıl Düşürülür ? Doğalgaz faturasını düşürmek için ilk öncelik evin içerisindeki ısıyı içerde tutmanız gere...

Yüksek Gelen Doğal Gaz Faturası Nasıl Düşürülür ?

Doğalgaz faturasını düşürmek için ilk öncelik evin içerisindeki ısıyı içerde tutmanız gerekir. Sıcaklığı evin içinde tutarsanız ek sıcaklığa gerek kalmaz. İşte size ısıyı evin içinde tutmanın yollarını açıklıyoruz. Isıyı İçeride Tutun tutan çift camlı pencereler kullanın.
Sürekli kullanılmayan banyo, mutfak gibi bölümlerin ısısını, oturma odasına göre daha düşük tutun.
Evin dış cephe yalıtımı ile yüzde 50’ye kadar sıcaklık tasarrufu sağlarsınız.
Kalorifer petekleri arkasına yalıtım levhası koyarak sıcaklığı odaya yansıtın.
Odaların balkon kapılarında ve camlarında, sıcaklık kaybını önleyecek sünger ve yalıtım malzemesi kullanın.

Doğalgazda Tasarruf Yöntemleri
Doğalgazda tasarruf yöntemleri ile hem ısıyı ev içinde tutarsınız hem de evin soğumasını engelleyerek ısıyı verimli kullanırsınız. Ek olarak daha fazla ısınma ihtiyacı oluşmaz ve daha az yakıt yakarsınız. Bu da doğal gazda tasarruf etmenize yardımcı olur.

En İyi Doğal Gaz Faturası Nasıl Düşürülür Önerileri
Yüksek gelen cep yakan doğal gaz faturaları nasıl düşürülür. Bunun bir çok farklı yöntemi olsa da çözüm sizde bitiyor. Evinizin teknik koşulları, ısı için kullandığınız kombi özellikleri ve bunları kullanma yöntemleri faturalarda etki ediyor. Bunun için teknik yeterlilik ve doğru kullanma kılavuzlarını dikkatle incelemenizde yarar var.

Doğalgaz Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları
Doğalgaz faturalarını azaltmanın püf noktası doğru kombi seçimidir. Doğru kombi seçimi ile eviniz kaç metre kare ise ona uygun kombi seçersiniz. Böylece hem daha az yakmazsınız. Hem de daha çok yakmazsınız. Kombinizin yoğuşmalı olması ve antifrizli olması da bir diğer artıdır.


Bu Hatalar Doğalgaz Faturasının Şişmesine Yol Açıyor!
Yüksek gelen doğalgaz faturalarının ana nedeni tabi ki gelen zamlardır. Fakat yüksek gelen doğal gaz zamlarına rağmen bir nebze daha tasarruflu doğal gaz kullanabilirsiniz. Ortalama %30- %50 tasarruflu doğal gaz kullanımı sağlaya bilirsiniz. Peki doğal gaz faturasının yüksek gelmesinin nedeni nedir?Isı yalıtımı olmayan binalar (eski binalar)
Isı yalıtımı olmayan pencereler (çift camlı olmaması)
Kışa uygun olmayan zemin döşemeleri (fayans, mermer gibi)
Kış için doğru halı kullanılmaması (yazlık halı kullanmayın)
Kombilerin sürekli yüksek derecede açık bırakılması
Kombiler ile birlikte pencere ve kapıların açık bırakılması
Evde değilken kombilerin komple kapatılması (düşük derecede bırakın)
Kombi ve petek bakımları yapılmıyor ve tıkanıyor, yüksek yakıyor
Kombi ve peteklerin önü üstü kapatılıyor sıcaklık engelleniyor

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer?
Evinizdeki kombi, petek, radyatör ve odalarınızda yapacağınız ufak değişikliklerle faturalarınızı düşürün.
Kış mevsiminden kombilerin yetkili servislere kontrol ettirilmesi gerekir.
Kombiyi evin veya işyerinin büyüklüğüne göre seçin.
Kombi balkonda ise borularda yalıtım yapılması gerekir.
Kombilerin yılda bir kez bakımı cihaz arızaları önler ve daha verimli kullanmanızı sağlar.
Yoğuşmalı kombi ile daha fazla tasarruf yaparsınız.
Kalorifer petekleri radyatörlerin önüne veya üstüne bir şey bırakmayın; mobilya, saksı, çamaşır, perde gibi.
Radyatör ile duvar arasına ısı yalıtımı folyolu materyal konulması sıcağın dışarı çıkmasını önler.
Camlara film uygulama ve panjur kullanmak içeriye soğuk girmesini engeller ve dışarı sıcak kaçmasını da engeller.
Radyatör petekleri 2 yılda bir kez tesisatçı tarafından temizlenmelidir.
Termostatik vana kullanarak oda sıcaklığını istenilen miktarda ayarlarsınız.

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları
Elinizdeki imkanlar ölçüsünde kombi ve petekleri daha verimli kullanabilirsiniz. Yanlış kullanım ile yüksek yakıt yapmazsınız ve böylece daha düşük faturalar ile doğalgaz tasarrufu sağlarsınız.Doğalgaz faturasını düşürme yollarından biri de peteklerin kısık ayarda çalışmasını sağlamaktır.
Kombiye yakın peteklerin yarı ayarda kısık çalışması ve uzak peteklerin daha iyi ısınmasını sağlar.
Petek termostatı 1-2 derece düşük sıcaklığa ayarlayarak, yüzde 10 tasarruf yapabilirsiniz.
Evden çıkarken kombiyi kapatmayın ve sıcaklığı sabit tutarak tasarruflu kullanın.

Doğalgazda Herkesin Yaptığı Hata Cep Yakıyor
Her yıl düzenli olarak kombi ve peteklerin bakımı yapılmalıdır. Oysa ki vatandaşlarımız bu bakımları aksatmaktadırlar. Bundan dolayı tıkanmalar ve doğru çalışmayan kombilerin fazla yakıt yakmasına neden olmaktadır. Bu durum faturalara yansıtmaktadır. Bir çok doğalgaz tüketicisi evden çıkarken kombiyi kapatarak çıkıyor. Fakat uzmanlar bunu önermiyor. Bunun yerine kombiyi düşük sıcaklıkta çalıştırmanın yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı olacağını belirtiyorlar. Uzmanlar kombiyi tamamen kapatmamak gerektiği konusunda uyar.


Güncel Doğalgaz Faturası Düşürme Yolları
En güncel yöntemlerle doğalgaz faturası düşürmek için ısının daha doğru kullanılmasını sağlayın. Evinizdeki pencerelerin çift camlı olmasına özen gösterin. Çift cam yok ise o zaman macun, sünger veya fitil kullanın. Uzmanlar ihtiyacınızdan daha büyük veya daha küçük kapasiteli kombi almanızı önermiyor. Doğal gazın verimli kullanılmasını engelleyeceğini belirtiyorlar. Yoğuşmalı kombiler, standart kombilere göre yüzde 10-20 daha verimli ısınma sağlar.
Doğal Gaz Faturasını Düşürecek Öneriler yalıtımlı binada oturmakla başlayın.
Yoğuşmalı kombi tercih edin.
Peteklerde termostatik vana kullanın böylece dereyi kontrol etmeni kolaylaşır.
Kapı ve pencereleriniz ısı sızdırmasın.
Eşyalarınızı doğru yerleştirin; yatak, masa ve sandalyeleri dış duvardan uzak tutun.
Geceleri perde, panjur ve rüzgarlıkları kapalı tutun. Gündüz pencerelerden güneş ışığı girmesini sağlayın.
Gece uyurken pencerelerde kalın örtü kullanın.
Gece yarısından sonra uyuyacağınız zaman sıcaklık ayarını 20-30 dereceye düşürün.

Kışın Doğal Gaz Faturasını Düşürmenin Kolay Yolları
Doğal gaz faturası nasıl düşürülür? Gündüz yaktığınız kombi derecelerini, yatmaya yakın yarı yarıya kısılabilir. Geceleri kombi kısılmalı, hem kullanmadığınız odaları ısıtmanın bir anlamı yoktur. Hem de gece oda sıcaklığından bağımsız olarak yorgan ve battaniyelerin altında vücut sıcaklığında 30-37 derecede yatarsınız. oda sıcaklığının 50-60 derecede olması gereksizdir. Kombi geceleri kapatılmalı mı? hayır, kapatmadan kısılmalıdır diyoruz. Bu da gereksiz doğal gaz yakmayı engeller ve faturalarınızın %30 üçte bir oranında daha düşük gelmesini sağlar.

YORUMLAR

Bize kripto varlık yoluyla destek olmak isterseniz, adreslerimiz aşağıda listelenmiştir.

-Bitcoin(BTC)- 39YhAA5JRjgZkwQfsQhH1RoY8f8ryQzC38

-Ethereum(ETH)- 0xc77e4df86b438a6f147b007bc15856a53cd6a21d

- Doge(DOGE)- D9P3ixNu419rXmhzbbvBiwqnCATj2ok7LC

-Ripple(XRP)- rHWcuuZoFvDS6gNbmHSdpb7u1hZzxvCoMt (Tag: 818975 )
Ad

Astrolojik Bilgiler,23,Atasözleri Sözlüğü,42,Batıl İnançlar,12,Botanik Bahçe,40,Buluşlar,15,Cennet Vatan,51,Deyimler Sözlüğü,44,Dini Bilgiler,51,Dünyadaki İlkler,27,Dünyadan Sırlar,23,Dünyanın Enleri,49,Enteresan Olaylar,26,Fallar Tarotlar,10,Farklı Canlılar,67,Faydalı Bilgiler,66,Foto Galeri,44,Gezilecek Yerler,29,Hiç Bilmediklerimiz,46,İcatlar Mucitler,32,İlginç Bilgiler,74,İsim Sözlüğü,26,Kainatın Gizemleri,10,Kehanetler,8,Kimdir,46,Kültür Mirasları,10,Müzik Aletleri,12,Neden,25,Nedir,67,Otomobil Dünyası,8,Pratik Bilgiler,9,Rekorlar,11,Rüya Tabirleri,29,Sağlıklı Yaşam,65,Sırlar Gizemler,22,Sözler Mesajlar,12,Sözlükler,7,Şifalı Bitkiler,77,Şifalı Taşlar,37,Tarihi Bilgiler,63,Taşıtlar Alemi,21,Tekne Karavan,125,Yanlış Bildiklerimiz,15,Zeka Soruları,14,Ziyaretçiler,17,
ltr
item
Bunu Biliyor muydunuz ?: Doğal Gaz Faturanızı Düşürecek Yöntemler
Doğal Gaz Faturanızı Düşürecek Yöntemler
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi_T0LPK1_Vem-gHVLqrMedQfYa76USXPxgiTN0vmBArXLDePAoR3ovPZN5cxmdAuI-X1sIRSjpxEieqQno4zqBGdfnSOrzCQiuCDZFMSSDXV53WaNEr_T4TvA_Stzc5zb8Ro3sIktzOq3j_eNAkubPsp7WGCVxDT63UgDL2rjNzQb_q-fGgTu6RZN4UQ/w640-h360/Do%C4%9Fal%20Gaz%20Faturan%C4%B1z%C4%B1%20D%C3%BC%C5%9F%C3%BCrecek%20Y%C3%B6ntemler1.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi_T0LPK1_Vem-gHVLqrMedQfYa76USXPxgiTN0vmBArXLDePAoR3ovPZN5cxmdAuI-X1sIRSjpxEieqQno4zqBGdfnSOrzCQiuCDZFMSSDXV53WaNEr_T4TvA_Stzc5zb8Ro3sIktzOq3j_eNAkubPsp7WGCVxDT63UgDL2rjNzQb_q-fGgTu6RZN4UQ/s72-w640-c-h360/Do%C4%9Fal%20Gaz%20Faturan%C4%B1z%C4%B1%20D%C3%BC%C5%9F%C3%BCrecek%20Y%C3%B6ntemler1.jpg
Bunu Biliyor muydunuz ?
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/2023/02/dogal-gaz-faturanz-dusurecek-yontemler.html
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/
https://www.bunubiliyormuydunuz.com/2023/02/dogal-gaz-faturanz-dusurecek-yontemler.html
true
8184004074410021001
UTF-8
Yüklenen Tüm Sayfalar Hiçbir şey bulunamadı TÜMÜNÜ GÖR Devamını Oku Cevap Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa Sayfalar Yayınlar Tümünü Gör SİZİN İÇİN ÖNERİLER Başlık ARŞİV ARA TÜM YAYINLAR bunubiliyormuydunuz içinde arama sonucunuz bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dkönce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadam daha önce İzleyiciler Takip et Bu Premium İçerik Kilitli Açmak için adım 1: Sosyal bir ağda paylaşın Açmak için adım 2: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm Kodlar Panoya Kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamıyorsanız, lütfen kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya CMD + C tuşlarına) basın